Partidă incredibilă la Singapore între Simona Halep (4 WTA) şi Serena Williams, numărul 1 mondial, în Turneul Campioanelor.

UPDATE: Simona castiga meciul in doar 1 ora si 6 minute. Este prima vitorie a Simonei in fata Serenei Williams. Cele doua jucatoare s-au mai intalnit in trei partide, toate castigate de sportiva americana.

Victoria de azi o trimite pe Simona Halep cel mai probabil in semifinalele turneului de la Singapore. Romanca trebuie sa mai dispute o singura partida in grupa rosie cu Ana Ivanovici, sportiva invinsa de Williams in primul meci al turneului.

Minge de meci pentru Halep.

Serena castiga cel de-al doilea game in aceasta partida: 5-2, in setul al doilea.

Williams pierde inca un game in fata Simonei: 5-1. Romanca la un pas de o victorie incredibila.

Simona reuseste inca un break in cel de-al doilea set: 4-1

Halep conduce cu 3-1 in cel de-al doilea set.

Simona reuşeşte să câştige în numai 20 de minute primul set cu 6-0 şi conduce în cel de-al doilea cu 2-0. Partida a început la ora 11.00, ora României.

Cele două jucătoare sunt la egalitate în grupa roşie, fiecare având câte un punct, fiind urmate de Eugenie Bouchard şi Ana Ivanovici, pe zero.

În cealaltă grupă, albă, primele clasate sunt Agnieszka Radwańska şi Caroline Wozniacki, iar jucătoarele care nu au reuşit să acumuleze nimic sunt Maria Şarapova şi Petra Kvitová.