![constantin necula](https://i0.wp.com/www.nasul.tv/wp-content/uploads/2016/05/constantin-necula.png?resize=563%2C316&ssl=1)
Intenția guvernului maghiar de a construi un gard la hotarul cu România pentru a bloca fluxul de imigranți a primit un răspuns genial din partea unui preot român, în cadrul unei conferințe susținute la Cluj, acum două săptămâni.
„Eu dau Slavă Domnului că un foarte bun prim-ministru european construiește un gard cu o țară vecină, pentru că în sfârșit recunoaște unde-i granița”, a declarat preotul Constantin Necula, consilier al Patriarhului.
Sala a izbucnit în aplauze.
Ungaria a instalat în toamna anului trecut garduri metalice la granița cu Serbia și Croația și a început acum construirea unui gard similar și la granița cu țara noastră.